تست مزاج شناسی برای تشخیص مزاج افراد
آموزش مزاج شناسی (بلغمی، سوداوی، دموی، صفراوی). مزاج شما کدام است؟
آوریل 8, 2019
خرید دمنوش نیوشا - خرید چای

خرید دمنوش نیوشا - خرید چای

خرید دمنوش و چای یکی از کارهایی است که در عین سادگی ظرافات و نکات بسیاری دارد. در این نوشتار قصد داریم نکاتی که به شما در انتخاب و خرید دمنوش مناسب به عنوان یک میان وعده سالم کمک می کند بیان کنیم.

خرید چای رویبوس نیوشا - با کیفیت و به صرفه

خرید چای رویبوس نیوشا – با کیفیت و به صرفه

نکات مهم در انتخاب و خرید دمنوش

  • کیفیت گیاهان به کار رفته در دمنوش
  • کیفیت بسته بندی دمنوش
  • ترکیب گیاهان دمنوش
  • تناسب گیاهان موجود در دمنوش با مزاج و شرایط بدنی فرد
  • قیمت دمنوش
  • بهداشتی بودن دمنوش

 

قیمت دمنوش استوایی نیوشا - خرید دمنوش نیوشا

قیمت دمنوش استوایی نیوشا – خرید دمنوش نیوشا

کیفیت گیاهان به کار رفته در دمنوش

کیفیت گیاهانی که در تهیه و تولید دمنوش به کار برده می شوند بسیار مهم است. تازگی، پاکیزگی، اصالت و سلامت گیاه مورد استفاده بسیار مهم است. هرچه در انتخاب گیاه دمنوش به میزان بیشتری چنین نکاتی رعایت شود، کیفیت دمنوش ساخته شده بیشتر است.

در بسیاری موارد، به دلیل گران بودن یک گیاه دارویی، سودجویان گیاهی که شکلی مشابه گیاه ادعا شده را داشته باشد به فروش می رسانند. مثلا گاهی از عطاری ها به دلیل اینکه قیمت گل گاو زبان زیاد است، گل زعفران را خشک می کنند و به جای گل گاو زبان می فروشند. یا مثلا گیاهان دیگری را که رنگی مانند آن گیاه داشته باشد با آن مخلوط می کنند. در چنین مواردی صرفا عطر و ظاهری از آن گیاه به مشتری فروخته می شود و خبری از خواص درمانی نیست.

دارچین داریم تا دارچین

بسیار پیش آمده که برای خرید چوب دارچین به عطاری رفته باشید. نکته مهمی که در خرید دارچین و چوب دارچین وجود دارد این است که دارچینی که میخرید دارچین عصاره گیری نشده باشد. بسیاری از شرکت های دارویی از چوب دارچین برای تهیه داروهای بسیاری استفاده می کنند. به دلیل خواص متعدد دارچین، شرکت های داروسازی چوب دارچین ها را عصاره گیری می کنند و باقی مانده چوب دارچین ها را که فقط عطر و رنگ دارچین را دارد و خواص چندانی برایش باقی نمانده برای فروش به عطاری ها ارسال می کنند.

چنانچه خریدار در شناخت دارچین اصل و عصاره گیری نشده تبحر نداشته باشد ممکن است چوب دارچین های عصاره گیری شده ای را که فقط عطر و طعم دارچین دارند به جای دارچین خریداری کند. یکی از مزایای چای دارچین نیوشا این است که دارچین را به طور مستقیم از تولید کنندگان تهیه می کند. در تهیه چای دارچین نیوشا از چوب دارچین عصاره گیری نشده و باکیفیت استفاده می شود. به همین دلیل خواص چای دارچین نیوشا بسیار بیشتر از چای دارچین های معمولی خواهد بود. پس با خرید دمنوش از برندهای معتبر می توان تا حد زیادی از این مشکل جلوگیری کرد.

خرید دمنوش نیوشا - خرید چای نیوشا

خرید دمنوش نیوشا – خرید چای نیوشا

کیفیت بسته بندی دمنوش

کیفیت بسته بندی دمنوش را می توان با عوامل متعددی سنجید. بسته بندی دمنوش هم شامل کیسه های دمنوش است و هم شامل لفاف و جعبه آن. در مرحله اول باید توجه نمود که کیفیت کیسه های دمنوش بالاترین اولویت را داراست. از آنجا که این قسمت همراه با دمنوش در آب جوش قرار می گیرد، کیفیت و سلامت آن بسیار اهمیت دارد.

کیسه دمنوش و چای باید به گونه ای ساخته شده باشد که کاملا بهداشتی باشد و هنگام حرارت دیدن واکنش بدی ایجاد نکند. کیسه های دمنوش ها در دو نوع ساده و مثلثی (هرمی) تولید می شوند.

اهمیت جنس کیسه دمنوش ها در خرید دمنوش

کیسه دمنوش باید از موادی ساخته شده باشد که هنگام قرار گرفتن در آب  جوش پرز ندهد و پاره نشود. کیسه های دمنوش باید استانداردهای بین المللی در صنعت غذا را دارا باشند و هیچ عارضه ای برای بدن ایجاد نکنند.

جنس کیسه دمنوش

جنس کیسه های دمنوش از الیاف سلولزی و یا الیاف طبیعی گیاهی است. در تهیه دمنوش های مثلثی نیوشا از کیسه های ساخته شده از الیاف طبیعی ذرت استفاده می شود. این کیسه های پایه کاملا گیاهی دارند و از آزمایش ها بسیاری سربلند بیرون آمده اند.

نکته جالب توجه در مورد کیسه های دمنوش های مثلثی (هرمی) نیوشا این است که این کیسه های کاملا تجزیه پذیرند و به سرعت قابلیت بازگشت به طبیعت را دارا می باشند.

زیبایی در طراحی و بسته بندی دمنوش

در زندگی مدرن امروزه دمنوش یکی از نوشیدنی های پرمصرفی است که در روی میزها جایگاه خود را پیدا کرده است. بنابراین زیبایی دمنوش می تواند نکته مهمی باشد که افراد در خرید دمنوش می توانند آن را در نظر بگیرند. طراحی لفاف های دمنوش ها باید به گونه ای باشد که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم طرح و رنگ جذابی داشته باشد.

طراحی و بسته بندی زیبای دمنوش خریداری شده می تواند زیبایی خاصی به میز پذیرایی شما در منزل و یا میز کارتان در اداره بدهد. امروزه دمنوش یکی از المان های پذیرایی به حساب می آید. پس در خرید دمنوش به زیبایی و جلوه آن نیز توجه کنید.

زنگ بندی و طراحی متمایز دمنوش ها نه تنها در جعبه های پذیرایی زیبایی خاصی ایجاد می کند، بلکه شناخت دمنوش ها بر اساس گیاهان به کار رفته در آنها و انتخاب دمنوش مناسب در پذیرایی را راحت تر می کند.

اهمیت توجه به ترکیب گیاهان هنگام انتخاب و خرید دمنوش

در طب سنتی برای گیاهان مختلف خواص مختلفی ذکر شده است. بسیاری از خواص در چند گیاه مشترک است. اما بعضی گیاهان در کنار یک خواص چندین خواص دیگر نیز دارند که ممکن است اثر متفاوتی بر جای بگذارد. چنانچه ترکیب در نظر گرفته شده برای تولید دمنوش ها تحت نظر متخصص گیاه شناسی و طب سنتی صورت گیرد می توان بهره حاصل از دمنوش گیاهی را به حداکثر رساند.

اگر گیاهان درستی با یکدیگر ترکیب شوند می توان اثرگذاری بهتری به دست آورد، طبع یک دمنوش را معتدل نمود تا برای بعضی افراد خاص ناسازگاری ایجاد نکند و همچنین می توان طعمی دلپذیر تر از یک گیاه تنها ایجاد نمود.

خرید چای - خرید دمنوش - انتخاب دمنوش

خرید چای – خرید دمنوش – انتخاب دمنوش

اهمیت توجه به خواص و طبع گیاهان هنگام خرید دمنوش

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید دمنوش باید مورد توجه قرار داد، انتخاب و خرید دمنوش مناسب است. بسیاری از دمنوش ها و یا گیاهان دارویی با وجود خمواص فراوانی که دارند می توانند نوشیدنی مناسبی برای بعضی افراد نباشند.

انتخاب دمنوش بسته به خواص و ویژگی های مزاجی آن نکته ای است که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی به آن توجه نمی کنند.

چنانچه فردی با طبع سرد دمنوشی با طبع سرد میل نماید، نه تنها از خواص آن بهره چندانی نمی برد بلکه ممکن است احساس ناخوشایندی مانند دل درد، بی حالی، رخوت و سرگیجه نیز به او دست دهد. خرید دمنوش از مشاورین آموزش دیده در زمینه طب سنتی می تواند این مشکل را به حداقل برساند. زیرا مشاورین طب سنتی به شما در انتخاب دمنوش کمک می کنند و در صورت لزوم چیزهایی که می توان برای اصلاح طبع دمنوش ها به آنها اضافه کرد را به شما یادآور می شوند.

انتخاب دمنوش مناسب - خرید اینترنتی دمنوش - قیمت دمنوش نیوشا

انتخاب دمنوش مناسب – خرید اینترنتی دمنوش – قیمت دمنوش نیوشا

قیمت دمنوش

قیمت دمنوش نیز یکی دیگر از المان هایی است که برای مخاطبان اهمیت دارد. به خاطر داشته باشید که همواره قیمت پایین نمی تواند شاخص تعیین کننده و مناسبی برای انتخاب دمنوش بهتر باشد. با آنکه همه ما ترجیح می دهیم هر جنسی را تا جای ممکن ارزان تر تهیه کنیم اما هیچ گاه نباید کیفیت را فدای کمیت نمود.

در اکثر موارد بالاتر بودن قیمت دمنوش یکی برند خاص می تواند به علت کیفیت بالای مواد به کار رفته در دمنوش و بسته بندی شیک آن باشد.

هانیه تقی زاده
هانیه تقی زاده
مشاور شرکت نیوشا نیک | علاقه مند به طب سنتی و گیاهی| طرفدار راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی | فارغ التحصیل MBA

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *